Stan Pinguin Aero 2 DAC

Kód: 140644
Značka: Pinguin
8 808 Kč –20 % 7 046 Kč 5 823 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Prostorný ultralehký stan pro dvě osoby 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aero 2 DAC

Ultralehký prostorný stan pro dvě osoby se dvěma vchody a předsíňkami.

Duralové pruty DAC Featherlite NSL (7001 T6) o průměru 9,5mm.

Tropiko je vyrobeno z Nylonu s RipStop úpravou a trojnásobnou oboustrannou silikonizací, zaručující vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy tropika jsou zatřeny silikonem.

Ložnici, která je pevně spojena s podlážkou, lze postavit samostatně například jako moskytiéru.

Podlážka je vyrobena z Nylonu s Polyuretanovým zátěrem s vodním sloupcem 10 000mm.

Stan Aero 2 postavený

Popis

Stan je dvouplášťový a skládá se z vnitřního stanu a z vnějšího pláště – tropika. Vnitřní stan má půdorys, tvaru lichoběžníku se dvěma vchody na jeho delších stranách. Vnější stan má dva vchody, se dvěma předsíňkami, vhodnými např. k uložení zavazadel či vaření. U obou vchodů se můžeme rozhodnout, zda si otevřeme levou či pravou polovinu vchodu, popř. obě současně. Možnost volby využijeme např. při vaření a snadno si tak vytvoříme potřebné závětří. Tropiko je vyrobeno z nylonové textilie s Ripstop úpravou, čímž se podařilo snížit váhu stanu při zachování pevnosti tropika.

půdorys stanu Aero 2

Větrání

Je umístěno ve vrcholech kratších stěn tropika. Stříšky větracích okének jsou tvarované tak, aby nebyly sklápěné větrem. Tím je zabráněno zatékání i při dešti se silným větrem.

Stavba stanu

Vnitřní stan zavěsíme háčky na duralovou konstrukci. Tropiko přetáhneme přes konstrukci, poté přichytíme suché zipy na spodní straně tropika k prutům. Sepneme spony a tropiko vypneme. Stan ukotvíme kolíky a šňůrami.

Aero 2 kolíkyAero 2 prutyAero 2 pruty detail

Aero 2 koncovka prutuAero 2 vnitřní obalAero 2 vnější obal

Aero 2 vnitřní obalAero 2 vnitřní obalDAC tyče - náhradní díly

 Aero 2 tyče spojení

Doplňkové parametry

Kategorie: Stany
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.55 kg
Kategorie: Ultralehké
Konstrukce: Kopule
Materiál prutů: DAC Featherlite NSL 7001 T6
Možnost stavby: Lze postavit pouze ložnici
Počet osob: 1 - 2
Počet vchodů: 2
Hmotnost: 2.3 kg
Materiál podlážka: Nylon, PU zátěr 10 000mm H2O
Materiál tropiko: Nylon RipStop, Silikonizace 4 000mm H2O, UV ochrana, Silikonem zatřené švy
Podlepené švy: Silikonem zatřené švy
Počet kolíků: 13
Počet prutů / bodů křížení: 2 / 1
Počet větracích otvorů: 2
Průměr prutů: 9 / 9,5 mm
Silikonizováno: Ano
Výška stanu (ložnice): 118 (110) cm
Rozměry po sbalení: ⌀42 x 15 cm

Logo Pinguin

Česká Republika - 1989

Patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Na samotném začátku se jednalo o tehdy velmi úspěšný peřový program zahrnující spací pytle a peřové bundy, o rok později firma začíná jako jeden z prvních českých výrobců s vývojem lehkých dvouplášťových stanů pro turistiku a horolezectví. Za téměř dvě desetiletí se sortiment výrobků značky Pinguin značně rozrostl na široký záběr outdoorového vybavení a oblečení. Díky své stabilně vysoké kvalitě získala mimořádnou oblibu především ucelená nabídka stanů, která zahrnuje několik tříd a úrovní použití, počínaje stany konstruovanými pro extrémní zátěž vysokohorských expedic a stany pro rodinné kempování konče.

Velmi dobrou pozici na trhu si vybudovaly také spacáky Pinguin určené jak pro běžné outdoorové aktivity, tak pro extremní použití, nabídku vybavení do přírody doplňuje řada turistických batohů. Značka Pinguin se stále častěji prosazuje též prostřednictvím neustále se vyvíjející a rozšiřující nabídky membránového a softshellového oblečení. Jako velmi úspěšný tah dnes firma hodnotí, že před časem při výběru funkčního materiálu vsadila na japonskou membránu Gelanots a u novějších modelů používá membránu ACD, která díky své kvalitě a vysokým technickým parametrům tvoří již několik let jádro výrobního programu nepromokavého prodyšného oblečení této značky.