Ambasador - Jan Maurer

Fotograf, dobrodruh a především táta dvou dětí s láskou k přírodě, to je Jan Maurer alias Jelen.

@jelenvolevriji
 maurer

Nový ambasador značky odpověděl na pár otázek o sobě. Honzo, vítej v týmu. Odkud pocházíš?

Narodil jsem se a vyrůstal ve Frymburku. Ale už dlouho žiju s rodinou na Lipně.

mesto

Jak jsi se dostal k focení?

I když už je to fakt hrozně dávno, pamatuju si to naprosto přesně. Umět zastavit pohyb, nebo zachytit paprsek světla procházející napříč dětským pokojem, mě lákalo už jako malého kluka. Tenkrát jsem to zkoušel s naším rodinným filmovým kompaktem, často to ale končilo spíš otcovým lamentováním, že jsem vyplácal zase celý film a nevzešlo z toho nic pořádného. Svou první zrcadlovku jsem si pořídil až o hodně let později, ve třeťáku na střední. Ale naplno jsem se do toho pustil až s příchodem Instagramu, který mě nakopl dát tomu víc.

na skale

Jaký žánr je ti nejblíž?

V posledních letech se věnuju převážně focení krajiny, a to hlavně díky tomu, že miluju přespávání v přírodě a výlety. Cizí mi však není ani sportovní fotografie a focení různých akcí.

Když už jsi zmínil ten sport, věnuješ se nějakému?

No jasně!!! Celý svůj život jsem neustále v pohybu. Díky možnostem které okolí Lipna nabízí jsem takový “multisportovec”, sportuju však hlavně pro potěchu duše. Aktivit kterým se věnuju je hodně: enduro, snowboarding, kayaking, rafting, běh a spousta dalších... No a v posledních pár letech jsem se zamiloval do chození.

Jaká je tvá nejoblíbenější lokace?

Rozhodně Šumava, to je srdcovka! Pak jsou to Rakouské Alpy. Je to totiž úžasný, lézt po horách na který vidím skoro z obýváku.

A otázka nakonec. Jaký z našich výrobků používáš nejčastěji?

Jak už jsem říkal, trávím spoustu času v přírodě a často i přes noc. Takže s jistotou můžu říct, že je to určitě vařič AURA! Hlavně asi protože mám rád teplou večeři, a vůni ranní kávy! Největší výhodou je jeho kompaktnost, takže nezabere moc místa v mém už tak plném batohu. Hrnec, vařič, bomba pěkně všechno pohromadě skvělý řešení! Hodně také používám zimní batoh RIDGE 40 a na výlety přes noc pak batoh ACTIVENT 55.

hammock


https://instagram.com/jelenvolevriji