Stan Pinguin Sphere Extreme

Kód: 142228
10 982 Kč 9 076 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Expediční stan do nejnáročnějších podmínek 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Expediční stan pro dvě až tři osoby.

Velké vchody na obou koncích stanu a prostorná předsíňka jsou ideální jako úložný prostor mimo ložnice a místo pro vaření.

Použití duralových prutů v kombinaci s konstrukcí s pěti kříženími zaručuje vysokou pevnost a stabilitu stanu.

Šest velkých větracích otvorů se postará o odvod vlhkého vzduchu a působí tak proti srážení vody na vnitřní straně tropika.

Stan Sphere Extreme postavený

půdorys stanu Sphere Extreme

Stan je dvouplášťový a skládá se z vnitřního stanu a z vnějšího pláště – tropika. Vnitřní stan má půdorys tvaru lichoběžníku se dvěma vchody. Stan má prostornou předsíňku, která může sloužit k uskladnění zavazadel, případně poskytne závětří při vaření.

Koncepce stanu je založena na principu, kdy je prutová konstrukce navlečená v rukávech vně tropika. Tropiko a vnitřní stan (který je zavěšen pod tropikem) se po provléknutí prutů rukávy staví současně. Výhoda tohoto způsobu je, že vnitřní stan lze z tropika odepnout a tropiko pak můžeme postavit samostatně a získáme tak jednoplášťový stan bez podlážky.

Větrání je umístěno ve vrcholu kopule tropika. Stříšky větracích okének jsou tvarované tak, aby nebyly sklápěné větrem, v případě nutnosti je možno je uzavřít suchými zipy. Tím je zabráněno zatékání i při dešti se silným větrem.

Stavba stanu

Pruty konstrukce prostrčíme rukávy vně tropika a konce prutů zasuneme do mosazných oček na poutkách spodního okraje tropika. Pak sepneme spony na popruzích u země uvnitř stanu a tím se tropiko postaví. Vnitřní stan zavěsíme do poutek na vnitřní straně tropika. Postavený stan ukotvíme kolíky a šňůrami a dopneme plastovými sponami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Expediční stany
Hmotnost: 3.95 kg
Kategorie: Expediční
Konstrukce: Kopule
Materiál prutů: Dural 7075 T9
Možnost stavby: Lze postavit bez ložnice
Počet osob: 2 - 3
Počet vchodů: 2
Hmotnost: 4.25 kg*
Hmotnost bez ložnice: 3.15 kg*
Materiál podlážka: Nylon, PU zátěr 10 000mm H2O
Materiál tropiko: Nylon RipStop, Silikonizace 4 000mm H2O, UV ochrana
Podlepené švy: Ne - Použity expanzní nitě
Počet kolíků: 21
Počet prutů / bodů křížení: 5 / 5
Počet větracích otvorů: 6
Průměr prutů: 9.5 mm
Silikonizováno: Ano
Výška stanu (ložnice): 120 (110) cm*
Rozměry po sbalení: ⌀18 x 50 cm*
*Hmotnostní a rozměrová odchylka: ± 5 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo Pinguin

Česká Republika - 1989

Patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Na samotném začátku se jednalo o tehdy velmi úspěšný peřový program zahrnující spací pytle a peřové bundy, o rok později firma začíná jako jeden z prvních českých výrobců s vývojem lehkých dvouplášťových stanů pro turistiku a horolezectví. Za téměř dvě desetiletí se sortiment výrobků značky Pinguin značně rozrostl na široký záběr outdoorového vybavení a oblečení.

Díky své stabilně vysoké kvalitě získala mimořádnou oblibu především ucelená nabídka stanů, která zahrnuje několik tříd a úrovní použití, počínaje stany konstruovanými pro extrémní zátěž vysokohorských expedic a stany pro rodinné kempování konče.

Velmi dobrou pozici na trhu si vybudovaly také spacáky Pinguin určené jak pro běžné outdoorové aktivity, tak pro extremní použití, nabídku vybavení do přírody doplňuje řada turistických batohů. Značka Pinguin se stále častěji prosazuje též prostřednictvím neustále se vyvíjející a rozšiřující nabídky membránového a softshellového oblečení. Jako velmi úspěšný tah dnes firma hodnotí, že před časem při výběru funkčního materiálu vsadila na japonskou membránu Gelanots a u novějších modelů používá membránu ACD, která díky své kvalitě a vysokým technickým parametrům tvoří již několik let jádro výrobního programu nepromokavého prodyšného oblečení této značky.