Představení inovované bundy Parker od firmy Pinguin

Firma Pinguin přichází s inovovanou verzí legendární bundy Parker, oblíbené veřejností pro její střih, univerzálnost a možnost vepnutí izolační vrstvy. Změnou materiálů bylo u této bundy dosaženo úspory hmotnosti o 35 % (hmotnost vel. M - 530 g).

Lehký dvouvrstvý laminát s hydrofilní membránou Gelanots japonského výrobce Toyota s podlepením veškerých švů vás udrží v suchu, ať už budete vystaveni dešti, větru, nebo se zpotíte při namáhavém výstupu. Exponovaná místa - ramena, předloktí a pas - jsou vyrobena z pevnější textilie pro zvýšení odolnosti bundy.

Vnější kapsy jsou opatřeny voděodolnými YKK zipy, jsou dostatečně velké i pro pohodlné používání v rukavicích a jejich umístění dovoluje komfortní používání i při nasazeném sedáku nebo batohu s bederním pásem.

Dostatečně velká integrovaná kapuce, pod kterou se vejde lezecká přilba, se dá stáhnout ve dvou směrech - v lemu a horizontálně v úrovni uší. To zabrání přístupu chladu zvenčí a zároveň umožní pohodlný rozhled a neomezí tolik potřebné periferní vidění. Kapuce je srolovatelná k límci pro případ, že ji zrovna nebudete potřebovat.

Textilie s nalaminovanou membránou Gelanots má vodní sloupec 20 000 mm a prodyšnost 25 000 g H2O/m2. To se dá jednoduše vysvětlit tak, že když si například kleknete do bláta, přičemž budeme počítat, že styková plocha měří 10 cm2, můžete vážit i 200 kg a membrána neproteče. Dvouvrstvý laminát pak znamená, že membrána je nalaminována na svrchní látce a zevnitř ji proti mechanickému poškození chrání lehká síťovaná podšívka. Díky ní se také membrána nelepí na zpocenou kůži a nošení bundy je velmi komfortní.