Stan Pinguin Echo 2 DAC

Kód: 141641
6 095 Kč 5 037 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Ultralehký dvoumístný stan s jedním bočním vchodem a předsíňkou

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ultralehký dvoumístný stan s jedním bočním vchodem a předsíňkou. Tropiko je vyrobeno z Nylonu s RipStop úpravou a trojnásobnou oboustrannou silikonizací, zaručující vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy tropika jsou zatřeny silikonovou pastou. Podlážka je vyrobena z Nylonu s Polyuretanovým zátěrem s vodním sloupcem 10 000mm. Pruty se skládají z duralových segmentů (DAC Featherlite NSL 7001 T6) o průměru 8,5mm a 7mm. Tento stan je díky své sbalitelnosti velice populární mezi motorkáři, cyklisty a minimalisty.

Stan Echo 2 postavený

Větrání

Je umístěno ve vrcholu bočních stěn a v místě nohou. Stříšky větracích okének jsou tvarované tak, aby nebyly sklápěné větrem. Tím je zabráněno zatékání i při dešti se silným větrem.

půdorys stanu Echo 2

Koncepce Stanu

je založena na principu, kdy prutová konstrukce, je navlečená v tunelech vně tropika. Tropiko a vnitřní stan (zavěšený z vnitřní strany tropika) se po provléknutí prutů staví současně. Hlavní výhodou této koncepce je, že vnitřní stan je možné z tropika odepnout a tropiko lze postavit samostatně jako jednoplášťový stan bez podlážky.

Další výhody jsou: rychlá stavba stanu při stavbě za deště nenamokne vnitřní stan

Stavba stanu

Tropiko postavíme tak, že prostrčíme prut tunelem. Konce prutu zasuneme do mosazných oček na poutkách spodního okraje a vztyčíme krátké segmenty v místě nohou. Stan není samonosný, je nutno jej ukotvit alespoň minimálním počtem kolíků (4ks). Vnitřní stan při první stavbě zavěsíme do poutek na vnitřní straně tropika. Nakonec vypneme tropiko plastovými sponami u spodního okraje stanu, případně vypneme napínacími šňůrami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ultralehké stany
Hmotnost: 1.9 kg
Kategorie: Ultralehké
Konstrukce: Tunel
Materiál prutů: DAC Featherlite NSL 7001 T6
Možnost stavby: Lze postavit bez ložnice
Počet osob: 1 - 2
Počet vchodů: 1
Hmotnost: 1.9 kg*
Hmotnost bez ložnice: 1.25 kg*
Materiál podlážka: Nylon, PU zátěr 10 000mm H2O
Materiál tropiko: Nylon RipStop, Silikonizace 4 000mm H2O, UV ochrana
Podlepené švy: Silikonem zatřené švy
Počet kolíků: 10
Počet prutů / bodů křížení: 3 / 0
Počet větracích otvorů: 3
Průměr prutů: mm
Průměr prutů|1: 8mm / 8,5mm
Silikonizováno: Ano
Výška stanu (ložnice): 115 (105) cm*
Rozměry po sbalení: ø12 x 44 cm*
*Hmotnostní a rozměrová odchylka: ± 5 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Logo Pinguin

Česká Republika - 1989

Patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Na samotném začátku se jednalo o tehdy velmi úspěšný peřový program zahrnující spací pytle a peřové bundy, o rok později firma začíná jako jeden z prvních českých výrobců s vývojem lehkých dvouplášťových stanů pro turistiku a horolezectví. Za téměř dvě desetiletí se sortiment výrobků značky Pinguin značně rozrostl na široký záběr outdoorového vybavení a oblečení.

Díky své stabilně vysoké kvalitě získala mimořádnou oblibu především ucelená nabídka stanů, která zahrnuje několik tříd a úrovní použití, počínaje stany konstruovanými pro extrémní zátěž vysokohorských expedic a stany pro rodinné kempování konče.

Velmi dobrou pozici na trhu si vybudovaly také spacáky Pinguin určené jak pro běžné outdoorové aktivity, tak pro extremní použití, nabídku vybavení do přírody doplňuje řada turistických batohů. Značka Pinguin se stále častěji prosazuje též prostřednictvím neustále se vyvíjející a rozšiřující nabídky membránového a softshellového oblečení. Jako velmi úspěšný tah dnes firma hodnotí, že před časem při výběru funkčního materiálu vsadila na japonskou membránu Gelanots a u novějších modelů používá membránu ACD, která díky své kvalitě a vysokým technickým parametrům tvoří již několik let jádro výrobního programu nepromokavého prodyšného oblečení této značky.